Lastega maailma pikimas riigis

Arstide perekond Sten ja Liina-Kadi Saar reisisid koos kahe väikese tütrega Tšiili. Mis jäi reisist kõige enam meelde?

Tekst ja foto: Sten Saar

Meie reis Tšiili sai alguse 2023. aasta veebruaris Tallinnast ning kulges vahemaandumistega Kopenhaagenis ja Pariisis. Viimane lend Pariisist Tšiili pealinna Santiagosse kestis neliteist ja pool tundi. Reisiseltskond oli neljaliikmeline: mina, minu abikaasa Liina-Kadi ja meie kaks tütart, nelja-aastane Anette ja kuueaastane Helena. Kindlus eksootilisemaid reise väikeste lastega ette võtta oli tekkinud varasemast kogemusest Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus elasime seoses tööga mitu kuud.

Tšiili on geograafiliselt väga põnev riik, sest põhjast lõuna suunas on selle pikkus üle 4300 kilomeetri ning see fakt annab riigile õiguse kanda maakera kõige pikema riigi nimetust. Tegemist on looduslikult ja klimaatiliselt väga mitmekesise riigiga. Samas on riigi keskmine laius ainult 175 kilomeetrit. Tšiili geograafilist mastaapi aitab mõista järgmine näide – kui asetada kaardil põhjatipp Eestisse, siis Tšiili lõunatipp ulatuks Sahara kõrbesse välja. Lause, „käin nädalavahetusel Lõuna-Eestis“, omandaks hoopis teistsuguse tähenduse. Elanike arv Tšiilis on ligikaudu 19,6 miljonit, millega paigutub kuuendale kohale Lõuna-Ameerika riikide seas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *