Kuuba ja rumm

Rummi mainimine viib mõtted ühelt poolt Kariibi mere ja saarte troopilisele sulnidusele, puhkusele rannal ja magusatele segujookidele, teisalt aga meenuvad jutud piraatidest, sõjast,  kolonialismist ja orjakaubandusest. Toomas Tiivel külastas oktoobris Havannas Havanna Clubi rummivabrikut ja rummimuuseumi.

Praegu võib maailmas rääkida kindlasti omamoodi rummibuumist. Turule on tulnud elitaarsed ja kõrge kvaliteediga rummid, mida valmistatakse väga hoolikalt valitud toormaterjalist, täpselt kontrollitud ja tipptasemel tehnoloogilise aparatuuriga ning mida lastakse küpseda kvaliteetsetes tammevaatides keldrimeistrite (maestros roneros) range järelevalve all. Asjatundjad üle maailma hindavad ja võrdlevad parimaid rumme valik- ja aastakäiguviskide ning brändidega, millel on sarnaselt rikkalik valik peeneid stiile ja maitseid. Seda kõike võis näha ja maitsta, külastades 2019. aasta sügisel Havannas Havanna Clubi vabrikut ja erakordselt huvitavat rummimuuseumi.

Kariibi mere pärl, nagu kauni looduse ja pehme sooja kliimaga Kuuba saart hellitavalt kutsutakse, asub 140 kilomeetrit Floridast lõuna pool. Kuuba saatus on olnud sarnane oma naaberriikidega nii Kariibi meres kui ka Kesk-Ameerikas. Teise maailmasõja järel oli Kuuba vaieldamatult üks edukamaid ja õitsvamaid Ladina-Ameerika riike, kuid siis tuli aasta 1959. Praegu on Kuubast rääkides kasutusel väljendid „prints kerjuseriietes“ või „Hispaania printsess kommunismipõrgus“.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga