Kuidas purjetaja unistusi täita? 2

Mismoodi kaks algajat, kuid suurte unistustega purjetajat 45-jalast jahti juhtima õpivad ja kas esimene reis Horvaatiasse möödub viperusteta? Juhendaja rollis instruktor ja koolitaja Elmo Saul pani kirja.

Eellugu

Esimese õppesõidu teeme 2017. aasta suvel Pärnu lahel. Kümned  sildumisharjutused, purjed üles, purjed alla ja siis jälle üles ja siis jälle alla. Paudid ja halsid − veel ja veel ... Minul on kohe pilt selge. Sellised osavad ja kahe jalaga maa peal mehed õpivad palju ja väga kiiresti. Nad on hästi motiveeritud, hea tehnilise ja loogilise taibuga. Tugevad Eesti mehed. Selle põhjal teeme järelduse, et järgmine õppesõit toimub juba nende oma jahiga kevadel 2018 teekonna Horvaatia (Split) − Eesti (Pärnu) marsruudi esimestel nädalatel.

Saaks juba otsad lahti!

Vahemere vaikses sadamaatmosfääris koguneb meeskond sundimatult laeva messiruumi. Spliti sadamaelu on tavaliselt kiire ja vilgas. Palju rahvast, turiste, purjetajaid siblib edasi-tagasi, kuid praegu on märtsi lõpp. Suhteliselt jahe ja sadamaelu on hangunud. Laevad ootavad ujuvkaide küljes vaikuses loksudes nagu sisalikud päikesesoojust, mis soojendaks verd ja elu saaks uuesti oma hoo sisse.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga