KROONIKA

Folkbootide võidukäik

59. Muhu väina regatil moodustati folkbootidest ainsa klassijahina omaette võistlusgrupp. Stardijoonel rivistus 17 jahti, millega korrati 1972. aasta rekordit. Esimese koha ja Eesti meistri tiitli sai Tiit Riisalo meeskond jahil Lind ning kolmandale kohale tuli jaht Muinasjutukuningas.

Folkboot, Põhjamaade rahvapaat (rootsi k nordisk folkbåt), on pikakiiluline luuptaglasega jaht, mis valmis Põhjamaade purjetamisliidu konstrueerimisvõistluse käigus 1942. aastal. Ettevõtmise eesmärgiks sai meresõidu propageerimine taskukohasel jahil, millega lihtne purjetada ja mõnus matkata, aga ka põnev võistelda. Nii sündiski merekindel ja kaunis folkboot, mis on ajaproovile kenasti vastu pannud. Aegade jooksul on ehitatud ligemale 4000 purjel klassitunnust F kandvat alust ja pea 75 aastat pärast oma sündi on vanaproua endiselt täies elujõus. Seda järjest hoogsamalt Eestiski – 59. Muhu väina regatil moodustati neist ainsa klassijahina omaette võistlusgrupp. Võistlusest vaata pilte ajakirja seltskonnarubriigist.

Maailmameistrivõistlused Helsingis

Eesti Folkbootide Flotill (EFF) saatis tänavu väärika üheksaliikmelise esinduse esmakordselt ka klassi maailmameistrivõistlustele Gold Cup, mis sedakorda toimusid Helsingis. Rohkem informatsiooni leiab aadressilt www.folkboot.ee. Flotilli liikmed on kindlasti valmis huvilistele ja uutele liitujatele nõu ja jõuga abiks olema.