Kolm päeva Colorado mägedes

Miks inimesed ei sõida puhkusele Coloradosse? Nii mõtles Sandra Jõgeva, kui ilmnes ootamatu vajadus lennata koos produtsendi ja kaameramehega selle USA osariigi väikelinna nimega Estes Park. Miks? Intervjueerima sinna elama asunud endist Ameerika luurajat, mereväelast, diplomaati ja praegust loengupidajat Richard „Dick“ Life’i, kelle värvikast elust saate lugeda juba järgmisest GO Reisiajakirjast.

Meie suhteliselt viimasel hetkel ostetud lennupiletid läksid maksma umbes 350 eurot näo peale, marsruudiks Stockholm–Reykjavik–Denver, Colorado, mis on ühtlasi üks otsemaid teid  sinnakanti. Kokku üle kaheteist tunni lennukis, samas on USA piiri ületamine Denveris märksa kiirem kui näiteks New Yorgis.

Juba lennujaamas oli selge, et oleme maandunud üsna erilisse kohta. Meid võtsid Denveri lennujaama pikkades tühjades koridorides vastu indiaani hõimude esindajate fotod ja nende laulud.

Inimasustuse ajalugu ulatub Colorados 14 000 aasta taha. Esimene eurooplaste asundus, hispaanlaste küla San Luis on aastast 1851. Aastatel 1863–1865 toimus Colorado sõda Ameerika Ühendriikide relvajõudude ning pärismaalaste hõimudest moodustunud alliansi vahel.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga