Kanasupp Piirissaare moodi

Milline näeb välja augustikuine Piirissaare? Anneli Anna Tamme kohtus saarel uidates kohalikega, kuulas nende lugusid ja meenutusi ning tutvus kohaliku köögiga.

Põneval teekonnal

Parvlaev Koidula loksutas meie kaheksaliikmelist reisiseltskonda sujuvalt Piirissaare poole. Proovisime ära arvata, milline neist maakitsukestest võiks küll olla Piirissaar. Keegi proua praamil laskis unistaval häälel kõlada: „Alati, kui saan merel olla, on see juba iseenesest rahustav ja imeline...“ Vabandust, kus te merd näete? Proua ärkas oma unistusest ja tõdes kohmetudes, et loomulikult on Peipsi järv, mitte meri. Augustikuu leebe päike ja pisut väsinud, kuid siiski sulnis loodus me ümber käivitab hingedes teatud laadi igatsuse ning lennutab unelema. 

Veetee Piirissaarde on kahtlemata põnev. Meie silmad olid suunatud ette – milline saar meid ees ootab? Kas ja kuidas paistab Venemaa piir ning kes saarel elavad? Kolmveerand tunni möödudes suundus Koidula saare kanalisse ja vaikselt edasi rühkides asetus lõpuks Piirissaare sadamasse. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga