Jalgsimatk Lähis-Polaar-Uuralis

Enam kui 60 aastat tagasi, 1963. aasta suvel matkasid kuus eestlast Uurali mägedes. Nende matka ametlik aruanne tuli välja Raamatukoi vanade raamatute hulgast ja seda sirvib koos ühe toonase osalise Olav Aarnaga Tiit Pruuli.

Tekst: Tiit Pruuli

Matkagrupp

Matkaseltskonda juhtis loomaarst Raimond Tamming (1928), gruppi kuulusid veel Enn Reis (1936), Paul Äss (1935), Heiki Heinsalu (1934), Leo Rahumägi (1929) ja Olav Aarna (1942). Kaks viimati nimetatut matkavad tänini siinsel maakamaral. 1963. aastal olid kõik noored, aga juba kogenud matkamehed. Kolm grupi liiget olid varem osalenud V kategooria, üks IV kategooria ja kaks III kategooria matkal.

Olav Aarna tegi Tallinna Polütehnilises Instituudis õppimise ajal kolm suurt matka. Esimene oli 1962. aasta suvel Baikali äärde. Matk algas järve lõunatipus Sljudjankas ja kolme nädala jooksul liiguti Mongoolia piiri poole üle Hamar-Dabani mägede. Teine matk oli 1963. aastal Lähis-Polaar-Uuralitesse ja kolmas 1965. aasta suvel Polaar-Uuralites. Praegu 81-aastane informaatikateadlane Aarna ise ütleb naerdes, et „sellega minu tõsised matkamised lõppesid, aga hulkuri vaim kuhugi kadunud ei ole“.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *