Jalgrattal Tartust Varssavisse

Madis Maks võttis sõber Preeduga ette jalgrattamatka Tartust Varssavisse. Ootamatused tabasid matkajaid juba Eestis reisi alustades.

Enne reisi

Jaanipäeva paiku sattusin lugema Uhhuduuri viiendat raamatut – väga hea kraam ja tekitas kange tahtmise reisima minna. Kahe nädala pärast pidi algama kahenädalane puhkus, nii et otsustasin Varssavisse vändata. No et selline väike tribuut Uhhuduurile või nii.

Olin üpris kindel, et ühtegi teist lollikest kaasa meelitada ei õnnestu (eriti kahenädalase etteteatamisega), aga võta näpust, sõber Preet, kes päevikus figureerib salapärase varjunime Šerpa all, oli nõus kaasa tulema.

Teekonna valikul tõmbasin Google Mapsis sirge Tartu ja Varssavi vahele, pikkuseks tuli 771 kilomeetrit ja plaan oli liikuda võimalikult selle joone lähedalt (mõistuse piires, päris otsemoniks ei hakka). Ikka väiksemaid teid kasutades ja toetudes mobiilirakendusele OsmAnd, eesmärgiks kümne päevaga kohale jõuda.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga