Jääajas eikellegimaal

Kui avanes võimalus Andres Tarandi juhtimisel Antarktika turismireisist osa võtta, ei tekkinud Gled-Airiin Saarsol mingit kahtlust − see reis tuleb ette võtta. 2019. aasta veebruaris saigi unistus teoks.

Juba Aristotelese aegadel arvati, et maakeral peaks põhjapoolele tasakaaluks olema tundmatu manner kaugel lõunas. Antarktika, valge manner ja polaaruurijate poolt kirjeldatud valge pisik on meie peret alati saatnud.

Algklassides käis mu klassivenna isa, kliimateadlane Andres Tarand, oma polaaralade lugusid rääkimas. Mul on siiani meeles, kuidas mammutihamba konarused sõrmede all tundusid. Mäletan, et läksin tol hetkel mõtetes omaette jääaega uitama. Mõtlesin, kuidas see kõik võis olla ja mismoodi elusolendid nii radikaalset kliimamuutust kogesid. Andres Tarand oskas meile need keerulised teemad lihtsalt lahti seletada ja lapsele arusaadavamaks muuta. Hiljemgi olen kuulanud tema jutte ilmastikust ja kliimast. Kui avanes võimalus selle kliimateadlasega Antarktikasse sõita, siis polnud kahtlustki, et tuleb minna. Isegi kui seda teha vaid turistina.

Suvelõpp Antarktikas

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga