Indrek Rohtmetsa lapsepõlveunistuste täitumine

Indrek Rohtmets on olnud aastakümneid üks eesti muhedamaid teaduse ja looduse propageerijaid, hoidnud elus ajakirja Horisont, olnud loodusajakirjade vastutav väljaandja, kirjutanud palju artikleid, esseesid, tõlkinud aimeteoseid, kirjutanud ise mõne raamatu. 2021. aastal valiti tema raamat „Üks rott läks rändama“ Go Traveli aasta reisiraamatute konkursil parimaks teoseks.

18. juulil sai Indrek 70. Indrek Rohtmets ja Tiit Pruuli on päris palju koos reisinud. Järgnev vestlus toimus neil ühes Sibiu kõrtsis Transilvaanias.

Indrek, minu esimesed reisid olid koos vanaemaga Vapramäele. Kuidas sinu esimesed reisid kulgesid?

Minu esimesed reisid olid päris varases nooruses ning need toimusid läbi raamatute ja unistuste. Küll ma reisisin Aafrikasse ja Ameerikasse!

Näiteks Livingstone’i Lõuna-Aafrika reiside raamatut lugesin juba algkoolis. Ega kõigest ei saanud võib-olla siis aru, aga seal olid muu hulgas väga ilusad gravüürid. Näiteks üks kujutas, kuidas Livingstone on lõvi käppade vahel ning üks ta kaaslane laseb lõvi maha ja päästab maadeavastaja elu. Ka mina kujutasin seal koduõues mängides, et olen Aafrikas ja lõvi tuleb mulle kohe kallale, ning ronisin puu otsa, sest mul polnud päästvat püssimeest kusagilt võtta. Seal koduniidu metsatukas seilasin ka ookeanidel ja käisin mõlemad Ameerikad läbi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *