ILON WIKLANDI imeline reisimaailm

Eesti fotokunstnik Toomas Volkmann ja Hollandis elav eestlanna Kaire van der Toorn-Guthan veavad Eesti Vabariigi juubeli eel fotonäituse ja kinkeraamatu projekti "Eesti läbi saja silmapaari", mille raames portreteeritakse sadat üle maailma elavat eestlast. Olgu näidetena nimetatud tartlast Hando Runnelit, Malis elavat õpetajat Eva Diallot, Rootsis elavat kunstiajaloolast Mai Raud-Pähni, maailmaheliloojat Arvo Pärti. Ka Go Travel pani projektile väikest viisi õla alla. Sellest koostööst sündis Tiit Pruuli intervjuu Ilon Wiklandiga tema Stockholmi valgusküllases kodus.

Ilon, mis on teie esimesed mõtted, kui Eesti peale mõtlete?

Haapsalu. Minu vanaema Julie ja minu vanaisa Alexander. Nad olid vaga tähtsad inimesed minu elus. Minu vanematel polnud minu jaoks aega. Mu isa Max Pääbo oli meist lahus, ta elas oma naisega Tallinnas. Ema Vida Pääbo-Juuse oli kunstnik.

On teil Haapsalus mõni eriliselt armas paik?

Vanaisa töötas kirikus, elasime kiriku juures, mis oli ju üsna mere ääres, nii et sealt oli väga kerge mere äärde joosta.

Mereteema huvitab mind, vana meremeest, väga. Teie elus ja loomingus on merel olnud märkimisväärne koht. Kas mäletate seda suurt minekut üle mere, kui Rootsi põgenesite?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga