Häälega mööda merd

"Muidugi proovige, aga julgen arvata, et teie tulemus on null!" Sellist sõnadega saatis meid teele üks sadamakapten, kui olime talle tutvustanud oma plaani hääletada mööda merd Tallinnast Portosse. Kuidas meil häälega merel seiklemine õnnestus, saate lugeda alljärgnevast loost.

Mina ja mu reisikaaslane Keiti veeretasime aastaid tagasi mõtet sadamast sadamasse hääletada. Tänavu mai lõpus otsustasime, et teeme juulikuise puhkuse ajal merehääletuse teoks. Jäi kuu aega, et hankida varustus, panna paika marsruut ning õppida võimalikult palju purjetamise kohta. Eks sellest ka sadamakapteni skepsis: Keiti on viimased neli aastat purjevõistlusi pildistanud, mina ainult aerupaadiga kalal käinud, tegu on purjelaeval pigem kasutute tegelastega. Kuna armastame seiklusi, ei lasknud me aga kõhklustel jalgu jääda. Ja kui juba minna, siis sihtida võimalikult kaugele. Minna sinna, kus näeme tõusu ja mõõna. Minna nii, et saame ületada Biskaia lahe ning tervitada hommikupäikest koos delfiinidega. Nelja nädalaga moööda merd Eestist Portugali reisida peab ju olema võimalik?

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga