Esimest korda mäetipus – ei midagi lihtsat!

Kogenud alpinistide muljete kõrval kirjeldab "roheline" mägimatkaja Susanna Veevo haaravalt oma esimest tiputõusu Maroko Jbel Toubkali mäel. Kuigi just seda mäge soovitatakse esimeseks prooviks, on see siiski paras katsumus ja piisav annus närvikõdi.

Põhja-Aafrika pilvini kõrguvad mäed, berberite hüüded ja minarettidest kaikuvad kutsed palvusele. Maroko on metsik ja rahutu.

Atlase mäestik kroonib kogu Põhja-Aafrikat. Kesk-Marokos asuv Jbel Toubkali tipp on nii mäestiku kui ka terve Põhja-Aafrika kõige kõrgem tipp. Jbel Toubkali matkad saavad tavaliselt alguse riigi turismipealinnast Marrakechist, mis asub mäe jalamist vaid tunniajase autosõidu kaugusel. Marrakech on tõeliselt kaootiline. Temperamentsete müügimeeste kätest krabamine, pidev hinna üle tantsimine ja ühistranspordis saladuslikul kombel avanevad kotilukud väsitavad ka kõige entusiastlikuma linnaturisti.

Atlase jalamile jõudmine tõotab olla tõeline puhkus. Mägiküla Imlil on piisavalt väike, et kümne minutiga läbi ainsa tänava kõndida. Tänavalt võib leida aga kõike, mis ühel matkajal järgneva 48 tunni jooksul vaja võib minna: jääkassidest ja matkakeppidest kuni igas suuruses kasutatud mägisaabasteni välja. Ronimisvarustust rendivad välja ka asula arvukad külalistemajad. Bussiga Imlili sõites võib öömaja leida 50 dirhamiga, mis teeb ümber arvutades umbes viis eurot. Varasemad planeerijad leiavad internetist veelgi paremaid pakkumisi.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga