Eristuv Türgi

Peeter Raudsik on Lähis-Ida asjatundja, kes oskab regioonile vaadata rahuliku analüütikupilguga.

Kas Türgi kuulub kultuuriliselt Euroopasse? Kui ma peaksin hääletama, kas olla poolt või vastu, kui kaalukausil oleks Türgi astumine Euroopa Liitu, siis ma ei teagi, kuidas hääletada.

Euroopa Liit on üsna uus asi, võrreldes Euroopa ajalooga laiemalt. Ajalooliselt on ju Türgi ja Euroopa riigid olnud omavahel väga seotud. Vana-Kreeka jõujooned jooksid muu hulgas sinna, kus on tänane Türgi, sama ka Rooma ja veel hilisema Osmanite impeeriumiga, mida türklased ise valitsesid. Sidemed ja suhtlus on kogu aeg olnud tihedad.

Tänapäeval on oluline eristada eurooplaseks olemist Euroopa Liitu kuulumisest. Türklased näevad end eraldi tsivilisatsiooni ja selle edasikandjatena, eurooplaseks olemine pole eesmärk iseeneses. Teisalt, Euroopa Liidus nähakse küll midagi ihaldusväärset, vabadusi ja võimalusi, mida nad mujalt ei saaks. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *