Enese­väljendus seintel

Dublinisse saabunud turist jookseb tavaliselt ummisjalu maailmakuulsasse Guinessi muuseumisse, vahib seal suu lahti natuke aega pealt, kuidas õlut tehakse, ja hakkab siis nõudma, et teda viidaks kuskile, kust ta saaks osta seda „traditsioonilist fish and chips’i“. Kuid saaks ka muud moodi.

Dublinis on palju teha ja vaadata: vanad vanglad, modernse kunsti muuseumid, õdusad elava muusikaga pubid, hobused, kes elavad keset linna garaažis, ja mis kõik veel. Üks asi, mille peale korralik turist aga vast ise ei tule, on see, et ta võiks käia Dublinis ringi nagu muuseumis, kuid imetleda ainult õues majaseinu. 

Kas tahad või mitte, suur hulk hoonete külgi ja fassaade Dublini linnaruumis on „täis soditud“. Veelgi suuremal osal seintest on see „sodimine“ võtnud aga esteetilisemad, kunstilised vormid ning seina peale värviga mökerdamisest on välja kujunenud omaette seisev ja ühiskonnas aktsepteeritav kunstiliik. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga