Elurõõmus Serbia

„Asusin Serbia ja Montenegro liitriigis tööle 2005. aastal ning lahkusin Serbia Vabariigist 2008. aasta suvel. Meie rahvusvahelise konsultatsiooniettevõtte jaoks olin n-ö strateegiline lähetus ehk käivitasin seal uut osakonda,“ selgitab AS Go Groupi tegevjuht Jüri Etverk ja on nõus rääkima paar sõna Serbiast.

Serbiale mõeldes mõtlen ka Venemaa peale. On mul õigus sellist paralleeli tõmmata?

Serblastel on ütelus „meid ja venelasi on kokku 200 miljonit“ (faktiliselt ilmselge liialdus – J. E.). Nad on rahvastena sageli teineteist mõistnud, aga on olnud ka perioode, kus huvid kaugenevad. Paralleele ei julgeks tõmmata – meie kõrvaltvaatajana võib-olla näeme sarnasusi, kuid kohalikud kolleegid, kes Venemaal lähetustes käisid, tõdesid, et need rahvad on väga erinevad. Paralleelid tekivad sellest, et meie inforuumi jõuavad läbi nende kahe riigi valitsuste sarnased vaated, kus ise oleme vastupidisel arvamusel.  

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *