Ekspeditsioon Antarktika 200 1

Ekspeditsioonilaev „Admiral Bellingshausen” väljub 11. juulil Kroonlinna sadamast, et siirduda Antarktikasse. Marsruut järgib üldjoontes Bellingshauseni ja Lazarevi laevade „Vostok” ja „Mirnõi” teekonda, aga peatusi tehakse palju rohkemates sadamates ja Antarktika ümber ringi siiski ei tehta. Ekspeditsiooni kulminatsioon saabub jaanuari lõpus 2020, kui Antarktika poolsaare lähistel tähistatakse jäise mandri avastamise 200. aastapäeva.

Ekspeditsiooni juhid

Antarktika-ekspeditsiooni laeva juhtkonna moodustavad kolm Saaremaalt pärit meremeest ja kolm laevakehaanikut kuulsast Aaslav-Kaasikute veemotosportlaste suguvõsast.

Kapten Indrek Kivi

Indrek on sündinud 5. detsembril 1971 Kuressaares. Ta on hariduse saanud Tallinna Mereakadeemias. Praegu on ta Tallinna Sadamale kuuluva jäämurdja „Botnica” kapten.

Alates 2004. aastast on Indrek Kivi olnud kapten kaubalaevadel, samuti Suurbritannia reisilaevadel, mis töötasid ujuvate hotellidena Põhjamere tuuleparkide ehitusel.

Polaaraladel on ta „Botnicaga” töötanud 2014 Kara meres ja 2018 Kanada Arktikas. Kaubalaevadega on ta külastanud kõiki mandreid, v.a Antarktika.

Indreku hobideks on suvel purjetamine ja talvel talisuplus. Suurimaks saavutuseks Muhu väina regati võitmine 2018. aastal.

Abielus, kolm last.

Jahtkapten Meelis Saarlaid

Meelis on sündinud 7. juunil 1963 Kuressaares. Ta on tööl Saarte Liinide aktsiaseltsis ja on sadamakapten Papissaare, Vikati ja Roomassaare jahisadamates ning nõustab ka teisi SL Marinase jahisadamaid.

Alates 1986. aastast on Meelis olnud ametis meremehe ja sadamakaptenina. Saare Kaluri kalalaevadel on ta seilanud Atlandi ookeanil ja Läänemerel. Aastatel 1992–2012 oli Meelis AS Nasva Jahtklubi juhataja.

Pikim merereis on siiani olnud aastane sõit jahtlaev „Lennuki” pardal vanemtüürimehena. Pikki otsi avaookeanil on Meelis teinud hiljemgi.

Polaaraladele pole Meelis seni jõudnud, aga kokkupuude jääga on sõbralik – ta on jääpurjetaja ning parimad tulemused on olnud MM-i ja EM-i viies koht.

Meelis on abielus, peres tütar ja poeg.

Kapten Indrek Lepp

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

1 KOMMENTAAR

  • Rein Pirn kommenteeris

    Head kordaminekut! Käisin aastal 1957 Lõuna-Aafrikast väljunud vaalalaeval töötades muuseas ka Bellingshauseni merel. Aastaid hiljem külastasin ta kodukohta Saaremaal. Olin just hiljuti taas Eestis. Oleks teadnud, oleks ehk kokku puutunud.

    Rein Pirn
    Harvard, MA, USA

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga