Eestlased Saksa kultuurielus

2016. aastast Berliinis Saksa-Eesti kultuurisuhteid vedav Merit Kopli räägib tipphetkedest Saksa kultuurielus, eestlaste kohalolust Saksamaa kultuurimaastikul ning Berliini erilistest nurgatagustest.

Eestlaste jaoks on Saksamaa kultuuriliselt väga oluline ja meie head suhted paistavad silma, kindlasti on kaasa aidanud su enda jõuline tegevus. Mida suurimateks saavutusteks pead?

Eesti kultuur on Saksamaal ebaproportsionaalseltki suurelt pildil, tihti imestatakse, et meid on ainult miljoni kandis. On olnud suuri – näiteks „Pööriöö uni“ Berliini Konzerthausis 2018 – kui ka väiksemaid – näiteks igasügisesed Eesti jazzkontserdid ja tänavu kuuendat korda toimuvad Eesti filmipäevad Berliinis – ettevõtmisi muusika, teatri, kunsti, filmi jne vallas. Kõige olulisemaks pean kontaktide loomist, Eesti kultuuriloojate kokkuviimist Saksa partneritega, aga ka traditsioonide loomist.  

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *