Digirändurina maailma avastama

Kõik me soovime vahel puhkust kaugel ja eksootilisel maal pikemaks venitada, kuid töölkäimise vajadus sunnib asjad kokku pakkima ja tagasitee ette võtma. Siiski on olemas üks kaval nipp, kuidas kodumaisest kontorist välja kolida ning töö ja puhkus ühendada. Kogenud digirändur Kati Kuustik annab nõu.

Eelmisel aastal vahetasin kontoreid tihemini kui sokke, sest sokke kandsin ma kuuma kliima tõttu lihtsalt väga vähe. Neli kuud asus mu kontor Malaisias, kolm Indoneesias, kaks Tais ja veidi alla ühe kuu Austraalias. Kui maailma nägemiseks on võimalusi mitmeid, siis minu valikuks on osutunud digiränduri rada. Digirändur (digitaal nomad) on inimene, kes teeb tänapäeva tehnoloogiaimede abil tööd asukohavabalt. Digiränduriks olemisel ei ole vanuse- ega perestaatuse limiite. Olen kohanud nii kahekümnendates noori kui ka kuuekümnendates abielupaare, kelle lapsed on kodust välja kolinud ning kes leidsid, et just nüüd on parim aeg reisimiseks. Maailm on täis nii soolorändajaid, paarikesi kui ka lastega digirändureid. Suurim takistus on siin enda mõttemaailm ja vähene valmidus vaeva näha.

Digirändur võib olla nii ettevõtja, vabakutseline kui ka palgatöötaja. Paljud, kuid mitte kõik digirändurid on just ettevõtjad, programmeerijad või turundajad. Tegelikkuses on ametite variatsioon tunduvalt laiem – koolitaja, treener, õpetaja, värbamiskonsultant, kirjanik, tõlk, raamatupidaja jpt ametikohad võimaldavad tööülesandeid täita interneti teel. Leidub ka neid, kes vastava elustiili saavutamiseks spetsiaalselt uut elukutset alustavad, kuid suur osa inimesi on lihtsalt leidnud viisi, et oma kutsumusega asukohavabalt tegeleda.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga