Belgia eri kultuuride virvarr

180 rahvuse ja 100 keelega Brüssel on tõeliselt kosmopoliitne linn. Pikalt Brüsselis elanud ja töötanud Liina Ranne kirjeldab Belgia elurütmi.

Olete väga pikalt Belgias elanud. Mis selle maa puhul kõige enam köidab?

Tulin Belgiasse esimest korda elama üle 25 aasta tagasi. Elasin Gentis, tegin Antwerpenis magistrikraadi ja pärast lõpetamist sain tööle kohalikku flaami IT-idufirmasse. Edasine töö rahvusvahelises konsultatsioonifirmas viis mind vahepeal elama nii Luksemburgi kui ka paariks aastaks Kairosse. Tagasi tulles märkasin, kuidas Belgia ja Brüssel on tänu Euroopa Liidu laienemisele muutunud veelgi rahvusvahelisemaks. 

Brüssel on nii Belgia kui ka Euroopa süda ja keskus. Siin on huvitav ajalugu, eriline art nouveau ja art déco arhitektuur, palju kunsti ja kultuuri, rohelust ja parke, linna äärest algab suur ja põline mets Forêt de Soignes, kus on palju matka-, jooksu- ja jalgrattaradu. Belgias on suure au sees toidukultuur: siin on lugematul hulgal häid restorane, brasserie’sid, kohvikuid ja baare, kus on võimalik proovida eri maitseid või valida klaas õlut umbes tuhandest kohalikust õllesordist.  

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *