Arktika leidlik naaber Eesti kandideerib Arktika Nõukogu vaatlejaks

Loodetavasti on paljudele käesoleva ajakirja lugejatele juba jäänud silma, et Eesti on esitanud taotluse saada Arktika Nõukogu vaatlejariigiks. Et kandideerimisprotsessi esimene vahefiniš saabub mai lõpus toimuval Arktika Nõukogu ministrite kohtumisel, on hea hetk meenutada, miks selle teekonna ette võtsime.

On üldteada, et huvi põhjapoolust ümbritsevate alade vastu on suurenemas üle kogu maailma eelkõige kahe teguri poolest – esiteks on Arktika globaalse kliimasoojenemise lakmuspaberiks ja teiseks pakub piirkond sellest tulenevalt oma hoogustuva inimtegevusega ka potentsiaalseid majandusvõimalusi. Keskkonnakaitse, kliimamuutustega kohanemine ja majandustegevuse ühitamine peab aga toimuma jätkusuutlikul viisil ja see ongi Arktika puhul sageli pruugitava termini „kestlik areng“ sisu – eesmärk on, et kõik tegevused oleksid suunatud Arktika tundliku keskkonna kaitsmiseks ja kohalike elanike senise elukvaliteedi parandamiseks. Oma roll on siin lisaks Arktika riikidele ka piirkonna lähiriikidel, kuid tegelikult kogu rahvusvahelisel kogukonnal.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga