Ära kunagi anna alla!

Rene Satsi käis ajakirjanikuna kristliku abiorganisatsiooni Free Burma Rangers juures karinite aladel Myanmaris salajases laagris, kus Ameerika päritolu perekond on südameasjaks võtnud kohalike koolitamise, õpetamise ja aitamise.

Konfliktid maailma kaugetes nurkades ei puuduta meid otseselt. Kui palju kuskil naisi ja lapsi sureb, ei mõjuta seda, kas minu palk on suur või vaike. Kas me peaksime üldse teadma, millised halvad asjad ilmas nüüd ja praegu toimuvad? Jah, peaksime – see aitab meie elu perspektiivi seada.

See polnud väga ammu aega tagasi, kui David Eubanki nimeline ameeriklane enam-vähem kõikide uudistekanalite videoklippidest läbi jooksis, lääbakil laps süles, kuulid pea kohal vingumas. Kaks USA sõdurit annavad tanki tagant katvat tuld ja ISIS külvab omalt poolt surma vastu nii, nagu püssi torust tuleb.

David jookseb läbi kuulivihma, kangutab müüri äärest laipade vahelt välja elusa viieaastase Iraagi tüdruku ning lippab temaga ajutisse turvatsooni. Ajutisse – sest sellises segases konflikti supipotis ei ole vast lõplikult turvalist nurka olemas. Tegemist oli Mosuli vabastamise lõpulahingute käigus filmi peale jäänud  päästeoperatsiooniga.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga