800 kilomeetrit jalutuskäiku

Alpinist ja seikleja Kaisa Rebane läbis sel talvel üksinda Eesti pikima, 820 kilomeetri pikkuse matkaraja. Mida ta matka ajal koges, kuidas vastu pidas ja kaua see jalutuskäik aega võttis, saate teada alljärgnevast põnevast loost. Kui kellelgi peaks tekkima soov Kaisa kogemust korrata, siis on autor ettenägelikult lisanud ka hulga kasulikke nõuandeid, millega sellist matka planeerides arvestama peaks.

 

Eesti pikim tähistatud matkarada kulgeb looderannikult Perakülast Lõuna-Eestisse Ähijärvele ja jõuab oma 820 kilomeetri jooksul näidata nii mõndagi huvitavat. Matkatee läbimise plaan hakkas ääri-veeri tegelikkuseks vormuma aasta varem. Teele asusin 2016. aasta detsembri lõpus ja seda kahel põhjusel – esiteks töötan peamiselt suvisel hooajal ja talvel on vaba aega rohkem, teiseks tundus suvine matkamine kuidagi vähem väljakutsuv − olles lapsest saati palju looduses viibinud, teadsin, et soojal aastaajal metsas elades raskusi ei teki, talvise matkamise suhtes aga rohkem kui nädalane kogemus puudus. Muidugi oli plaan läbida rada ühe jutiga, et rõõm eneseületusest oleks suurem. Üksi matkamine polnud eesmärk, vaid paratamatus. Nagu tavaliselt, ei leidunud kedagi, kelle huvid ja vaba aeg minu omadega kokku langeksid. Sündmustest ette rutates aga võib öelda, et nii oligi palju toredam.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga