7 Soovitust reisiks maailma äärele

Rutt Veide, kellele meeldib reisida tavapärastest turismisihtpunktidest erinevaid radu, annab nõu, kuidas säärastesse paikadesse mõistliku hinnaga lennupileteid leida.

1.Otsi soodsaid lende algusega väljaspool Eestit, aga kohtadest, kuhu pääseb Eestist kergesti ligi – nagu Helsinki, London, Riia.

2. Ära usalda liialt Bookinghouse’i hindu – sageli on lennufirmade endi kodulehtedel tublisti soodsamad pakkumised.

3. Lastminute.com lehelt leiab vahel uskumatult häid pakkumisi (küll algusega Londonist, kuid sinna saamine ei ole väga kulukas).

4. Kaalu reisi alustamist ka Moskvast, kuhu saab kenasti ja soodsalt rongiga (sel juhul on vajalik transiitviisa). Algusega Moskvast võib leida häid pakkumisi näiteks Hiinasse ja Mongooliasse.

5. Lendudeks Lõuna-Ameerikasse otsi reise algusega Madriidist, kust leiab väga hea hinnaga lende.

6. Kui tahad reisida soodsamalt, siis säti reis sihtriigi turismi madalhooajale. Selleks ajaks võib leida odavamaid lennupileteid ja kindlasti on odavam majutus, ekskursioonid jmt. Näiteks Aasias on kohalikud minult tihti imestunult küsinud, miks turistid ainult kuival perioodil reisivad – mussooni ajal on loodus palju kenam ja rohelisem, puuviljad valmis ning ka vihma ei saja 24/7, nagu enamik meist kardab!

7. Ja lõpetuseks – tihtipeale on nii, et suhteliselt kalli lennupiletiga reisi kogumaksumus tuleb kokkuvõttes väiksem kui reisil, mille piletid õnnestus saada näiteks 4000 krooni eest. Arvesta võimalike väljaminekute prognoosimisel ka sihtriigi hinnatasemega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga