12 aastat surfiparadiisis

Filmiprodutsent Riin Urbanik sattus juhuse tahtel Dominikaani Vabariiki ning Buen Hombre rannas tuli äratundmine, et just see ongi tema koht. Paarinädalasest reisist sai aga 12 aastat ning nüüdseks räägib Riin Dominikaani hispaania keelt, peab surfikooli ning tegeleb kinnisvaraarendusega.

Tekst: Janika Tamm
Foto: erakogu

Esimest korda sattus Riin Dominikaani Vabariiki täiesti juhuslikult. Nimelt elas ta parasjagu USA-s, kuid viisa pikendamiseks oli vaja riigist väljas käia. Pilet Venezuelasse oli juba ostetud, kuid seal suri just president ja poliitiline olukord oli keeruline. Ka Ecuadori plaan ei õnnestunud, kuna sõber ei saanud tulla ning viimasel hetkel ostiski Riin lennupileti Dominikaani.

Kuigi esimest korda Dominikaani jõudes olid Riinul juba edasised reisiplaanid tehtud ja ta pidi minema Brasiiliasse, siis Buen Hombre (tõlkes ’hea mees’) rannas saabus äratundmine, et just see on tema koht: „Kohe, kui ma rannas autost välja astusin ning seda pikka eraldatud randa nägin, teadsin, et sellest kohast saab midagi teha.“ Filmiprodutsendina töötav Riin, kes oli harjunud meediamaailma kiire tempo ja hõivatud eluga, ütleb, et Buen Hombre meenutas talle justkui maailma lõppu, kuhu jõudes unustas ta kõik muu ning hakkas asjadele teistmoodi mõtlema. Lisaks sellele olid Buen Hombres lohesurfi harrastamiseks ideaalsed tingimused.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *