Go Reisiajakiri 70

Värviküllane INDIA

JUHTKIRI

Äratage Vana Toomas!

Paljud maailma linnad, mis oma ajaloolise, kultuurilise või ärilise erilisuse poolest ka turiste ligi tõmbavad, on aegade jooksul võtnud kasutusele visuaalsed sümbolid, mille kaudu end võõramaalaste mälus kinnistada.

Vabaduse samba ja õuna järgi tunneme ära New Yorgi, Big Beni ja telefoniputkad paigutame eksimatult Londonisse, pissiv poiss tähistab Brüsselit, Veneetsia reklaamib end värviliste maskidega, Riia sümboliks on saanud...

 

Viimati reisiblogis

Hotell California

14. veebruar 2018, Mihkel Raud

Kultuurišokk võib tähendada ükskõik mida. Mõne jaoks tähendas see kaheksakümnendail Helsinkis laevast väljudes mustvalgest filmist värvilisse sattumist. Mõne jaoks saabus kultuurišokk kümme aastat hiljem lennuki aknast New Yorki vaadates. Mõne jaoks tähendas kultuurišokk aga sõna otseses mõttes hulluks minemist. 

Uus reisiraamat

Tõusta mägede õlule. Luuletaja Himaalajas.

Aado Lintrop

Himaalaja on üks maailma poeetilisemaid paiku. Aado Lintrop tunneb tänu oma mitmetele reisidele seda kanti suurepäraselt. Ta oskab mägesid, nende loodust ja inimesi ka suurepäraselt poetiseerida. Nii sõnade kui fotode abil. See on ülemlaul inimestele ja mägedele, kes kõrgustesse pürivad.