5 kohta, mida Aafrika lõunaosas peab nägema

Aprillis korraldame väikese grupiga ringreisi Aafrika lõunaosas. Kahenädalase reisi jooksul saab heita pilgu kuuele riigile ja neljale UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvale objektile. Reisi kestel saab näha palju huvitavat, mõned vaatamisväärsused on kindlasti ka kogu Aafrika põnevaimad.

Victoria juga

Eurooplaste jaoks avastas Victoria joa David Livingstone aastal 1855 ning tänapäeval loetakse see juga seitsme maailma loodusime hulka kuuluvaks. Juga on 1,8 km lai ning igas sekundis langeb umbes miljon liitrit vett 108 meetri kõrguselt kitsasse kuristikku. See on vaatemäng, mida ei saa sõnadega kirjeldada ning eriti eksootiline on täiskuu ajal joa kohale tekkiv kuuvikerkaar.

Suur-Zimbabwe

Kõik on kuulnud vanadest kõrgkultuuridest Euroopas, Aasias ja Ameerikas, kuid vähesed teavad midagi Saharast lõuna poole jääva Aafrika kultuuridest. Iidse Zimbabwe kultuuri pärliks on kunagise kuningriigi pealinn Suur-Zimbabwe, kus hiilgeaegadel elas umbes 18 000 inimest. Suurtest graniitplokkidest rajatud hooned võtsid enda alla 722 hektarit ning see oli keskajal kogu musta Aafrika suurim linn.

Krügeri rahvuspark

Aastal 1926 rajatud rahvuspark on üks kuulsamaid maailmas ning suurimetajate liigirikkuselt parim kogu Aafrikas. Rahvuspargis elab umbes 11000 elevanti, 7000 ninasarvikut, 3000 jõehobu, 5000 kaelkirjakut, 2000 lõvi, 2000 leopardi, 18000 sebra 27 000 pühvlit, 3000 krokodilli jne.

Maputo

Tavaliselt Aafrika riikide pealinnad just iluga ei hiilga, kuid Mosambiigi pealinna Maputot peetakse üheks ilusamaks kogu Aafrikas. India ookeani kaldal asuvas linnas on omapärane arhitektuur, kaunid siniseõieliste jakarandade ja punaseõieliste leekpuudega ääristatud puiesteed, huvitavad muuseumid, hubased kohvikud ja eksootiline ööelu.

Svaasimaa

Aafrikas on mitmeid riike, millest enamus inimesi pole kuulnudki, ning Svaasimaa kuningriik on kindlasti üks nendest. See on üks väiksemaid riike Aafrikas, kuid rikas omapäraste kultuuritraditsioonide poolest. Svaasimaa on viimane absoluutne monarhia Aafrikas ning maailmas pole rohkem riike, kus tänapäevasel kuningal on 14 naist.

Vaata ringreisi programmi ja lähemat infot!

____________________

Fotod: Arne Uusjärv, Aivar Pihelgas, Sprayview Hotel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga