3 puhkusesoovitust neile, kes ümberistumisi ei armasta

Puhkuse kõige tüütum osa on lennujaamades passimine. Õnneks tehakse ka Tallinnast järjest rohkem ja rohkem otselendusid ning ka rahvuslik lennufirma Nordica avanud lennuliinid just sellistesse linnadesse, kus tahakski puhkust veeta. Kolm meie selle suve otselennulemmikut on München, Viin ja Split.

Baierimaa

München – Baierimaa süda

München on Baierimaa pealinn ja kõige suurem linn. Ja kuigi Baierimaa ei kuulu just enamasti esimeste puhkusesihtkohtade sekka, mida kaaluda, on see õigupoolest ideaalne perereisi sihtkoht. Baierimaa peidab endas ideaalseid meelitajaid nii meesperele (BMW ja Audi tehased, õlu ja Bratwurst), naisperele (romantilised linnakesed, kaunid maastikud) kui ka lastele (loendamatud muuseumid ja teemapargid). Lisaks saab kogu pere saab ka soodsalt ja moodsalt riidesse, sest Münchenis on loendamatult poode ja poekesi.

Paaritunnise autosõidu kaugusel Münchenist asub kaks erilist õrnema soo magnetit. Esiteks Ingolstadti outlet-ostuküla, kus müüakse suure allahindlusega kuulsate kaubamärkide tooteid ja kus võib vabalt mööda saata pool päeva.Teiseks asub Austrias Saksamaa piiri lähedal Swarovski Kristallimaailm, mis pärast 2015. aasta kevadel lõppenud põhjalikku uuenduskuuri on kuuldavasti kaks korda suurem ja hämmastavam.

Ideaalne ongi Baierimaal reisida nii, et veeta päev või paar Münchenis ning minna siis ümbruskonda avastama. Turismiamet soosib igati omal käel tuuritamist: kokku on pandud koguni rida soovituslikke marsruute, mida jälgida. Romantika otsijad saavad valida Romantikatee, mis viib läbi imeilusate traditsiooniliste linnakeste ja külade, mägede armastajad saavad nautida kõige kaunimaid vaateid Alpiteel ning ajaloohuvilised uurida Keisrite ja Kuningate teele jäävaid mälestusmärke. Kõik marsruudid on kenasti tähistatud ning läbitavad ka ühistranspordiga, perega on aga ilmselt mugavam eelistada rendiautot.

Kõige kuulsamad Baierimaa vaatamisväärsused on peidetud päris riigi lõunanurka: need on kuningas Ludwigi lossid, Disney Uinuva Kaunitari lossi inspireerinud Neuschwanstein ning imekaunis ja pidulik Linderhofi palee. Et Müncenist nendeni jõuda, tuleb küll läbida terve hulk kilomeetreid, aga mida kaugemale tee viib, seda kaunimaks lähevad vaated, nii et ka teekond ise on nauditav.

Millal minna?
Baierimaa on suur ja lai ning ilm võib selle ühes otsas ja teises otsas märkimisväärselt erineda. Kui madalamal maal, Münchenis ja sellest põhja pool on soojem, siis mida Alpidele lähemale, seda hiljem algab suvi ja varem sügis. Suvi on muidugi Baierimaa tippaeg, aga väga ilus on Baierimaa kevadel ja varasuvel. Aprilli keskpaiku õitsevad õuna- ja kirsipuud, mai algusest ilmub järjest enam lilli ka alpiaasadele. Ka turiste on siis vähem ja hinnad soodsamad.

Kuidas minna?
Nordica lendab Münchenisse kaks korda päevas igal nädalapäeval.

Viin

Keiserlik ja elegantne Viin

Keisrid, struudlid ja puiesteed – Viin on ilmselt maailma suursuguseim linn. Sellest õhkuvat keiserlikku elegantsi tajub igaüks, kes sinna satub. Iseenesestmõistetavalt on Viini suurimad vaatamisväärsused keisrite residentsid Hofburg, Schönbrunn ja Belvedere. Igaühes neist jagub vaatamist ja jalutamist tundideks.

Eriline on see linn ka muusikasõpradele, sest just siin lõid oma surematud meloodiad Mozart, Beethoven, Schubert ja Strauss. Kohustuslike vaatamisväärsustenimekirja lisanduvad seega Wiener Staatsoper ehk 1861.aastal ehitatud maailmakuulus ooperiteater ning Viini kontserdimaja Musikverein, mille Kuldsest saalist kantakse igal aastal üle kuulsat uusaastakontserti.

Aga et linna erilist atmosfääri endasse neelata, piisab ka millestki pretensioonitumast kui kõrgkultuurist. Viinis on täiesti olemas ka lihtsamad naudingud – näiteks laevasõit Doonaul, Prateri lõbustuspark, jalutuskäik Ringstraße puude all või tassikese kanget kuuma kohvi ja koogilõik ajaloolises kohvikus.

Millal minna?
Kuna lennugraafikud on tihedad, sobib Viini-reis ideaalselt pisikeseks reaalsusest põgenemiseks ehk paaripäevaseks linnapuhkuseks. Kõige kaunim on Viin kindlasti septembris või oktoobri algul, kui kesklinna parkide suured puud on värvilised ning kogu linn on veel päikesekulda täis.

Kuidas minna?
Viini lennutab Nordica aasta läbi vähemalt viiel päeval nädalas, Viini lendab otse Tallinnast ka AirBaltic.

Split

Split – Aadria mere ajaloopärl

Split on vanim linn Aadria mere kaldal, mis tähendab, et seal leidub arvukalt muuseume ja tõeliselt kütkestavaid kultuurilisi vaatamisväärsusi. Tuntuim neist on UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Diocletianuse palee. Kogu linnas on vana ja uus mõnusalt segunenud: tuhandeid aastaid vanade müüride vahelt leiab tosinaid kaasaegseid baare, restorane ja poekesi.

Tõeliselt ellu ärkab Split suveperioodil, mil kogu linnas korraldatakse palju kultuuriüritusi ja muusikafestivale. Klubimuusika austajatele on tõeline must visit festival nimega Ultra Europe. Kujutle vaid, ärkad Splitist vaid 50minutilise praamisõidu kaugusel asuval Brači saarel piltilusal Zlatni Rati rannal, kastad end hommikuseks supluseks eresinisesse merre ja sukeldud siis head muusikat täis festivalimelusse!

Rahulikuma õhustiku austajatel soovitame pärast päikeseloojangut jalutada Rival – linna suurimal promenaadil, mis asub ookeani kaldal ning on täis pikitud kohvikuid, restorane ja baare. Ja kui näiteks rendiauto võtta, pole Splitist liiga kaugel ka kuulus Plitvice rahvuspark, mis rikkaliku looduse ja kaunite koskedega jääb meelde kogu eluks.

Millal minna?
Kuigi Horvaatias on soe ja tore kevadest sügiseni välja, on kõige paremad kuud sinna reisimiseks mai ja juuni. Siis ei ole turiste veel meeletult palju, aga päike paistab juba mõnusalt. Horvaatia kuldaeg aga saabub septembris, kui rahvamassid kuurortpiirkondades jälle hajuma hakkavad, aga meri on veel mõnusalt soe.

Kuidas minna?
Spliti lennutab Nordica otse Tallinnast pühapäeviti 16. aprillist 22. oktoobrini, südasuvel toimuvad lennud koguni kolm korda nädalas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *