3 ideed, et suvi liiga kiirelt ei lõppeks

Heade asjadega kipub ikka olema, et need hirmus kiirelt otsa saavad. Nagu Eesti suvigi – jaanipäevast hakkab päev lühenema, peagi on käes pimedad augustiööd ning juba märkadki puudel kollast. Just sügise hakul septembris on paras kuuma päikese alla pikaks talveks patareisid laadima sõita. Siit leiad 3 soovitust, kuhu just sel aastal suve pikendama sõita!

Maailma kuulsaimad päikeseloojangud – Santorini

Pimestavvalgete suhkrutükikestena kaljuservale lükitud majakesed, sinised ümarad katused ja kõike seda kuldav päike – tuleb tuttav ette, eks? Santorini saare läänekaldal asuv Oia küla on üks maailma pildistatumaid turismiobjekte ja õigusega, sest sealsed päikeseloojangud on tõepoolest maalilised. Juba ainuüksi see on piisav põhjus, et Kreekasse lennata. Meie soovitustes on Santorini esikohal aga seetõttu, et üle pika aja saab sinna Tallinnast otselennuga!

Pisikesel Egeuse meres asuval vulkaanisaarel on peale päikeseloojangu muudki pakkuda. Näiteks vastupandamatu Kreeka köök oma värskete, päikeseliste ja ehedate maitsetega. Saarel on ka palju veinimaju, mille veinid on tänu laavakivipinnasele, kliima eripärale ja kohalikele viinamarjasortidele hoopis erilised.

Eraldi vaatamisväärsuseks aga on Santorini värvilised rannad – tumedad laavakivi- ja liivarannad ning Akrotiri punane rand. Parimad ja pikimad liivarannad asuva saare ida- ja lõunaosas, väikseid kiviseid soppe leiab ka põhjas. Piki mäenõlvu kulgevad kauneid loodusvaateid pakkuvad lühemad ja pikemad matkarajad, maastikku saab nautida ka rendijalgrattal või ratsutades.

Reisi hinnad: otselend al 445 €, reisipakett al 575 €
Reisikorraldaja: Aurinko OÜ
Reisiperiood: 22.08.–19.09.2013

 

İzmir – Türgi kuumus ja päike, euroopalik atmosfäär

Kuuma ja päikeselise Türgi rannajoon on pikk, kuurorte leidub seal igas hinnaklassis ja mitmele maitsele. Meile tuntuimad on Kemer ja Antalya, heal aastal on Tallinnast algavaid reise müüdud ka Marmarisse, kuid tänavu on valikusse lisandunud pigem nõudlikumale maitsele suunatud İzmiri reisid.

Egeuse mere kaldal asuv İzmir ise on Türgi suuruselt kolmas linn, mille ajalugu jääb juba 6500 aastasse eKr. Lennujaamast tunni-paarise bussitransfeeri kaugusel on aga kena kuurortide piirkond, mis on kirjatud idüllilistest kalasadamatest, populaarsetest puhkeküladest ja iidsete tsivilisatsioonide säilmetest. Selgete vetega rannajoonel leidub palju ilusaid rikkumata randasid, mida ümbritsevad oliivisalud, kaljused mäed ja männimetsad.

Eriti meeldib meile İzmiri juures see, et tegu on tõeliselt euroopaliku kandiga. Kui lõuna pool asuvad Türgi kuurordid võivad tagasihoidlikumatele tunduda veidi lärmakad ja pealetükkivadki, siis İzmiris selliseid muresid ei teki. Hotellid asuvad enamasti eraldatud rohelistes piirkondades, neil on privaatsed rannad, kallimatel koguni oma jahisadam või erasaar. Tõeline Vahemere luksus!

Reisi hinnad: reisipakett al 577 €
Reisikorraldaja: GoAdventure OÜ
Reisiperiood: 03.09.–19.10.2013

 

Parim osa Itaaliast – Sitsiilia

„Käia Itaalias ja mitte külastada Sitsiiliat on võrdväärne sellega, et te pole Itaaliat näinudki,“ on öelnud Goethe. Sel võib tõetera sees olla, sest Sitsiilia on tõepoolest nagu kontsentreeritud Itaalia – seal on olemas kõik selle suurepärase head jooned ja palju omanäolist veel lisakski. Eriti mõnus on Sitsiilia just septembris, kui viljad on valminud, Vahemeri ujumiseks suve läbi soojenenud ja päike paistab veel mõnusalt.

Sügised otsereisid viivad meid Taorminasse, ühte Sitsiilia romantilisemasse kuurortpiirkonda. Taormina on kaunis mägikülake saare idarannikul. Selle valgete ja mustade kiviplaatidega kaetud keskväljakult avanevad imelised vaated merele ja Etna vulkaanile. Linnakese tähtsaim vaatamisväärsus Taorminas on antiikne amfiteater, kust justkui läbi kulisside avaneb kena vaade merele.

Aga kui antiikarhitektuur ei huvita, võite siirduda hoopis gurmee-ekskursioonile. Restoranides pakutakse Sitsiilia vindiga head Itaalia kööki – suupisteks prosciutto e melone, selle järel kohalik klassik pasta alla norma ja magustoiduks jäätis. Pärast sööki aga jaluta hämarduvas vanalinnas – vaikselt ligi hiiliv soe hämarus, helendama hakkavad laternad ja kohvikute elavnev sumin mõjuvad nõiduslikult.

Reisi hinnad: otselend al 450 €, reisipakett al 525 €
Reisikorraldaja: Aurinko OÜ või Novatours OÜ
Reisiperiood: 09.09.–14.10.2013 (Aurinko) ja 13.09.–18.10.2013 (Novatours)

____________

Fotod: Dreamstime,  GoTurkey.com
Artikkel on ilmunud ajakirjas Cosmopolitan (juuni 2013)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga