17 põhjust, miks sõita Bulgaariasse 1

Oleme palju rääkinud, et Bulgaaria on suvitajate paradiis. Kui sa ikka veel ei usu, siis oleme Sinu jaoks kirja pannud mõned vähem ja rohkem tuntud põhjused, miks reisida Bulgaariasse.

1. Kuna majutuse hinnatase on väga hea ka „kõik hinnas“ hotellidel, siis on Bulgaaria eriti sobiv lastega peredele.

2. Bulgaarias ei tõuse õhutemperatuurid tavaliselt üle 30 kraadi, mistõttu sobib see hästi puhkusepaigaks ka eakamatele ja beebidele. Veel üks ideaalse perereisi sihtkoha tunnus!

3. Kohapealne elu on väga odav. Kaasa saab osta tekstiilesemeid, nahatooteid ja igasugu muud pudi-padi.

4. Pere pisematele on kohapeal palju tegevusi. Leidub mitmeid lõbustusparke, mis mõeldud just lastele ja noortele. Julgematele soovitaks külastada veepark Aquapark Paradise Nessebari, mis pakub ekstreemsemaid vee-elamusi. Paljudes hotellides on põnnide rõõmuks eraldi menüüd, korraldatakse lastediskosid ja erinevaid mänge.

 Aqua Paradise Nessebar

5. Loodus on roheline ja lopsakas. Liivarannad on ilusad ja laiad. Ning jah, rannad on tõesti kuldsed.

6. Smaragdikarva meri pole liialt soolane ning on kuulus unikaalse veekoostise poolest, mis parandab nahka ning mõjub hästi südame-veresoonkonna haigustele.

7. Bulgaaria üks kaunimaid linnu on Baltšik, mis asub mere ääres, 40 kilomeetri kaugusel Varnast. 2500 aastat tagasi rajatud linn on üks vanemaid kreeklaste kolooniaid Musta mere rannikul. Linna mäekurudes voolab tänapäevani Bulgaaria suur rikkus – mineraalveeallikad. Turistidele pakub linn suplusmõnusid nii merevees kui ka mineraalvee- ja mudavannides.

8. Bulgaarias oled sa bakterite ja pisikute eest kaitstud, sest Bulgaaria köögis armastatakse väga palju tarvitada sibulaid ja küüslauke. Neid lisatakse toitudele rohkem kui ühelgi teisel maal.

9. Puhtusearmastajad saavad stressivabalt merevees sulistada, sest tervelt üheksa Bulgaaria kuurorti on saanud Sinise lipu, ökoloogiliselt puhta ranna tähise.

10. Tallinnast saab otselennuga Bulgaaria suvituspealinnadesse – Varnasse ja Burgasesse – kõigest kuni kolme tunniga. Isegi vanaema juurde maale tuleb vahel kauem sõita ja tihti kohale jõudes sajab lisaks veel vihma ka.

11. Kui tahad pidutseda, siis Bulgaaria on THE place! Ööelu on siin kirev, ka kõige nõudlikum lokaalihunt jääb rahule. Pealegi ei ole pidutsemine ka rahakotile mõrv, näiteks liiter mojitot maksab kõigest 6 eurot.

12. Bulgaaria on maailma suurim roosiõli tootja ning bulgaarlased ise kutsuvad roosiõli vedelaks kullaks. Igal aastal juunikuu esimesel nädalavahetusel peetakse Bulgaaria Roosiorus asuvas Kazanlaki linnas roosifestivali. Sel ajal on ka linna kõige kaugem nurk täis roosi imelist aroomi. See on kindlasti parim aeg ja koht, kust soetada endale roosiõlist valmistatud parfüüme, šokolaadi, likööri, kreeme ja teisigi tooteid.

13. Sõites lõunasse, leiad sa eest ajaloohõnguga Nessebari. Poolsaar lummab armsate tibatillukeste majade ja vahvalt looklevate munakivitänavatega. Parim koht, kus mõtteid koguda ja UNESCO kaitse all olevat arhitektuuri imetleda!

14. Bulgaaria pakatab müstilistest legendidest. Rhodopi mäestikus 17 km Devini linnast asub uhkeim koobas Bulgaarias – Kuradikõri. Legend jutustab, et just selle koopa kaudu käis vanakreeka mütoloogia kangelane Orpheus allmaailmas, et päästa oma armastatu. Kui see veel ei paelu, siis koopas asuv Balkani poolsaare kõige kõrgem maa-alune juga on ka üksinda võimas vaatepilt.

15. Bulgaarias on väga vanad veinivalmistamise traditsioonid, mis on säilinud tänapäevani. Juba 8000 aastat tagasi valmistasid Bulgaaria elanikud veini ja kõikidel pidudel näitavad bulgaarlased üles suurt austust veini vastu.

16. Bulgaaria kuurortides on rohkelt tervisekeskusi. Need on populaarsed külastajate seas, kes soovivad puhkuse ajal lisaks rannamõnude nautimisele ka looduslike raviprotseduuridega tervist kosutada.

17. Neile, keda paelub arheoloogia, on Bulgaaria peadpööritavalt põnev. Teadjad teavad rääkida, et Bulgaaria on avastuste suuruselt ja tähtsuselt maailmas lausa neljandal kohal. Varna arheoloogiamuusemis on võimalik näha maailma vanimaid kullaseppade meistritöid.

Sul tekkis nüüd kindlasti huvi eks? Klikka lingile, vali endale sobiv pakett, ning lenda puhkama!
http://gomaailm.ee/otsing/?query=&object_type=campaign_trip&campaign_id=640&type=campaign

 ________________

Fotod: www.sunnybeach-bulgaria.net, http://alexandra-travel.com, http://www.sunny-beach-bulgaria.com/tourist-information/aquaparks-sunny-beach.php, www.ilovesunnybeach.com, www.bulgariainside.eu

 

1 KOMMENTAAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *