10 selle suve ägedaimat muusikafestivali

Nii palju on lahedaid üritusi ja kohti, kuhu tahaks lühikese suvepuhkuse ajal jõuda. Toome sinuni 10 meie arvates kõige ägedamat muusikalist suursündmust Euroopas. Siit leiad ürituste kohta kogu elutähtsa info – mis toimub, kus toimub, kes esinevad, kuidas kohale saab ja mis pilet maksab!

Roskilde Festival

Roskilde, Taani, 29.06.–06.07.2014

Inimesed külastavad seda festivali aastaid järjest, sest seal on hea atmosfäär ning väga hea esinejate valik. Roskilde muusikafestival toimub Lõuna-Roskildes Taanis ning on üks kuuest suurimast iga-aastasest muusikafestivalist Euroopas. Esindatud ansamblid moodustavad tavaliselt hästi tasakaalustatud segu suurtest ja tuntud artistidest ning kohalikest Skandinaavia tähtedest. Eriline Roskilde-elamus on eelkõige tagatud lavadega, mis asuvad suurte telkide sees, teenindades entusiastlikku, muusikat armastavat publikut.Kõik artistid mängivad elavat muusikat ning ühe bändi esinemine kestab vähemalt tund aega. Olgugi et päevane kontserdikava on väga tihe ja kohati võib tunduda, et ühe lava juurest teise juurde joostes jääb midagi vahele, on kogu festivalielamus seda väärt. Kindlasti soovitame enne sõitu teha eeltööd esinejate teemal!

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Arctic Monkeys, Deerhunter, Lykke Li, Major Lazer, Outkast jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 1910 DKK (255 €)

Transport: autoga, erirongiga Stockholmist (Stockholmi saab laevaga), lend Kopenhaagenisse hinnaga alates 78 € suund (Roskilde asub u 30 km Kopenhaagenist läänes)

Majutusvõimalused: telk, karavan, auto, hostel, hotell

 

 

Montreux Jazz Festival

Montreux, Šveits, 4.–19.07.2014

Järjekorras juba 48. festival leiab aset 4.–19.07.2014 Šveitsis Montreux’-nimelises linnakeses Genfi järve kaldal. Ürituse ajalugu on aukartustäratavalt pikk – festival toimus esmakordselt aastal 1967 ning täna tuntakse teda kui prestiižseimat džässifestivali kogu maailmas (ehkki suuruselt on see maailmas teine Kanadas toimuva Montreal International Jazz Festivali järel). Enam kui 1000 sündmust, live-muusikat džässist rokini (pearõhuga siiski džässil) ning lavadeks kogu linnakese parima akustikaga paigad parkidest teatriteni välja.

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Jerry Léonide, Wojciech Myrczek, Leandro Pellegrino, Quincy Jones, Joe Sample jpt

Piletid: festivalipassid hinnad alates 1600 CHF (1315 €)

Transport: lend Zürichisse hinnaga alates 90 € suund (Montreux asub Zürichist u 200 km kaugusel, selle vahemaa saab omakorda läbida kas auto, bussi või rongiga)

Majutusvõimalused: hotell Montreux’s hinnaga alates 150 € (öö/in). Hinnad võivad olla üsna kõrged, sest lisaks festivaliperioodile on tegu ka turismi kõrghooajaga

 

 

Unknown Festival

Rovinj, Horvaatia, 8.–12.09.2014

Unknown Festival, uustulnuk suuremate festivalide seas, toimub suve lõpus imelises Horvaatia rannaäärses linnas Rovinj, pakkudes 5 ööd ja päeva live-kontserte üle 100 artistilt, toimumiskohaks metsad, basseinid, saared ja jahid. Hea võimalus oma suve pikendada – seda hea muusika saatel omapärases, maalilises ja küllap alles oma tipphetke ootavas Horvaatias.

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Chvrches, Wild Beasts, Jungle, Mount Kimbie, Daniel Avery, Dixon, Dusky jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 233 €

Transport: lennud Pulasse hinnaga alates 163 € suund (Pula asub Rovinjist 55 km kaugusel, vahemaa võib läbida kas auto või bussiga), lennud Zagrebi hinnaga alates 155 € suund (Zagreb asub Rovinjist 250 km kaugusel, vahemaa võib läbida kas auto või bussiga)

Majutusvõimalused: telk, auto, karavan, hotell, apartement, villa

 

Benicassim

Costa del Azahar, Hispaania, 17.–20.07.2014

Festivali hüüdlauseks on Sea, Sun, Sound. Festivaliala on avatud kaheksal päeval, sellest ametlikult neljal toimub festival ise. Benicassim on väga kõva esinejate line-up’iga, mis muutub igal aastal järjest paremaks ja seab päris kõrged standardid teistele sarnastele sündmustele. See on üks neid üritusi, mida peab oma kõrvaga kuulma ja silmaga nägema. Festivali reputatsioon on kõigutamatu: „Party first, ask questions later!“

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Kasabian, Lily Allen, Ellie Goulding, Chase & Status, Katy B, Sub Focus jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 149 €

Transport: lennud Barcelonasse hinnaga alates 129 € suund (Barcelona asub toimumiskohast üle 200 km kaugusel), lennud Valenciasse hinnaga alates 279 € suund

Majutusvõimalused: telk, auto, apartement, hotell

 

Tomorrowland

Boom, Belgia, 18.–27.07.2014

Sõna massiivne ei ole piisav kirjeldamaks Tomorrowlandi. Tegu on elektroonilise muusika aastasündmusega, mis kasvab ja kasvab igal aastal. See on dünaamiline, elav ja täis plahvatusohtlikult head muusikat.

Tomorrowlandi festival tähistab sel aastal oma kümnendat sünnipäeva ning sel puhul saab näha ligi 400 maailma parimat DJ-d lõbustamas üle 200 000 fänni üle kogu maailma. Pileteid muide on väga raske saada. Kui sul ei õnnestu neid saada online-müügi alguses (ajal, mil kogu internet päris kindlasti kokku jookseb), siis on parimaks võimaluseks panna end ootejärjekorda ja loota, et ülemaailmne pandeemia tuhandeid sinu ees olevaid inimesi listist maha kukutab. Yeah right!

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Armin van Buuren, Diplo, Eric Prydz, Netsky jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 254 €

Transport: lennud Brüsselisse hinnaga alates 94 € suund (sealt edasi saab juba kas auto, bussi või rongiga, vahemaa u 30 km)

Majutusvõimalused: telk, kämping, auto, hotell

 

Open’er Festival

Gdynia, Poola, 2.–5.07.2014

Open’er Festival hiilgab igal aastal suurepärase esinejate valikuga, kindlustades nii koha tõeliste ja ka uute fännide seas. Open’eri on kahel aastal järjest (2009 ja 2010) nimetatud parimaks Euroopa suurfestivaliks. Nime on ta endale teinud laitmatu korraldusega, uskumatu atmosfääriga (festival toimub lennuväljal) ja artistide aukartustäratava nimistu ja esinemistihedusega. Viis päeva live-esinejaid kogu maailmast sooja Poola päikese all… yes please!

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Banks, Bastille, Bocca, Darkside, Foster The People, Lykke Li, Pearl Jam, Rudimental jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 550 PLN (127 €)

Transport: Poola saab edukalt sõita autoga (vahemaa u 1000 km), odavalt jõuab Varssavisse kohale liinibussiga (Ecolines, hinnaga alates 33 € suund), lennupilet Varssavisse hinnaga alates 74 € suund (Varssavi asub Gdyniast 446 km kaugusel, selle vahemaa saab läbida kas auto, bussi või rongiga (sõiduaeg 5 tundi, hind alates 24 € suund))

Majutusvõimalused: telk, kämping, auto, hotell

 

Balaton Festival

Balaton, Ungari, 10.–16.07.2014

Kes on käinud, teab, mida kõike sel suvefestivalil pakkuda on. Ja juba on kuulda, et piletid hakkavad otsakorrale jõudma. Festival paitab eelkõige elektroonilise muusika sõprade kõrvu (house, trance ja dance) ja seda mitu päeva jutti.

Pidu peetakse Zamárdi rannas, Balatoni järve lõunakaldal, mis on suvises Ungaris turistide üks lemmikumaid sihtpunkte. Ja kas teadsid, et Balatoni järv on suurim mageveekogu Euroopas? Balatoni järve ala on lisaks meeletutele pidudele tuntud ka imekaunite päikseloojangute, maitsvate veinide ja liivaste rannaribade poolest. Balaton Sound valiti muide ka Euroopa parimaks festivaliks ja seda aastal 2012.

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Alesso, Azealia Banks, Ricardo Villalobos, Rudimental Live, Steve Angello, Wiz Khalifa jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 150 €

Transport: lennud Budapesti hinnaga alates 80 € suund (Budapest asub Balatonist umbkaudu 135 km kaugusel, selle vahemaa saab edukalt läbida kas auto, bussi või rongiga). Vapramad sõidavad Balatoni järve äärde autoga (vahemaa pea 1400 km)

Majutusvõimalused: telk, kämping, auto, hostel, hotell

 

Positivus Festival

Salacgriva, Läti, 18.–20.07.2014

Positivus Festival on suurim ja olulisim muusika- ja kunstifestival Baltimaades. Üritus toimub Salacgrivas Lätis juba kaheksandat korda. Igal aastal pakub festival külastajaile mitte ainult suurepärast valikut esinejatest, vaid ka mitmeid meelelahutusvõimalusi ning mõnusat atmosfääri, mis kõik koos loovad unustamatu elamuse.

Positivusel on kolm suurt lava – Tele2 lava, Nordea lava ning Red Bull Music Academy lava. Lisaks leidub mitmeid väiksemaid lavasid, näiteks I Love You lava ja Palladiumi lava, kus esinevad nii kuulsad kui ka vähem kuulsad muusikud. Üks olulisemaid festivali plusse on imeline asukoht mereäärses Läti väikelinnas Salacgrivas. Idüllilist asukohta on kiitnud nii külastajad kui ka esinejad.

Peale muusika on külalistel kogu festivali jooksul võimalik osa võtta erinevatest tegevustest. Kunsti- ja muusikalava pakub moderntantsuetendusi, teatri- ja improvisatsiooni-show’sid, tsirkust ja palju muud. Kinotelgis on võimalik vaadata erinevaid filme. Telkla asub festivaliala läheduses, seega on külastajail lihtne igal ajal oma asjadeni pääseda.

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Bastille, Kid Karate, The Kooks, Kraftwerk, Daughter, The 1975 jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 57 €

Transport: autoga (10 km Ikla piiripunktist, vahemaa kokku Tallinnast 205 km), festivalibussiga Tallinnast (shuttle), liinibussiga (Ecolines, Eurolines)

Majutusvõimalused: telk, auto, treiler

 

Sziget Festival

Obuda, Budapest, 11.–18.08.2014

Slogan Island of Freedom! Festivali ennast peetakse fenomenaalseks. Sensatsiooniline, fantastiline, inspireeriv, võrratu, ainulaadne – need on vaid mõned iseloomustavad sõnad, mis fännidele esmajoones meelde tulevad. Räägitakse, et see üritus on suisa nii vinge, et peaksid selle oma pean-kogema-enne-kui-suren-listi lisama.

Värvika festivali ajaks transformeerub Obuda saar justkui eraldi vabariigiks, kus igal linnakesel on soov teist üle trumbata. Postkontor, pank, restoranid, pubid, vabaõhukino, klubid, skulptuurid, valgus-show’d, installatsioonid, oma liivarand, Full Moon peod ja muusikani pole me veel jõudnudki… Eelmisel aastal pärjati festival tiitliga kui kõige oodatum festival Euroopas.

Ole kohal, ärka koos päikesetõusuga, saa linnaelanikuks ja tutvu uute sõpradega!

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: Calvin Harris, Lily Allen, Bastille, Imagine Dragons, Skrillex, Prodigy, Macklemore jpt

Piletid: festivalipassi hinnad alates 179 €

Transport: lennud Budapesti hinnaga alates 80 € suund (edasise maa soovitame läbida kas takso, bussi või rongiga, vahemaa on vaid loetud kilomeetrid)

Majutusvõimalused: telk, VIP-kämping (info kodulehelt), karavan, auto, hotell

 

Jazz à Juan

Juan-les-Pins, Prantsusmaa, 11.–20.07.2014

Täiuslik džässifestival otse mere ääres. Sama palju kui Lewis Hamilton vajab Monacot, Pavarotti Le Scalat ja Sinatra Carnegie halli, niisama palju tahab üks korralik džässiartist mängida just sel festivalil. Viimastel aastatel on peaaegu iga džässilegend just sel festivalil üles astunud. Mis võiks olla parem kui kuulata mahedat muusikat õhtuselt sumeda Vahemere briisi taustal? Kui sa otsid midagi teistsugust – pop ja rokk ei ole lihtsalt Sinu tassike teed –, siis on just hea idee lennata otse Tallinnast Prantsuse Rivierasse ja saada osa tõeliselt kvaliteetsest džässielamusest.

Külasta ka festivali ametlikku kodulehte.

2014 kõrghetked: George Benson, Gregory Porter, Stacey Kent jpt

Piletid: kontserdite hinnad alates 20 €

Transport: lennud Nizzasse hinnaga alates 138 € suund (edasise maa soovitame läbida kas takso või bussiga, vahemaa on vaid 27 km)

Majutusvõimalused: apartement, hotell

 

 

* * *

Kui sa juhuslikult enda lemmikut siit hulgast ei leidnud või oled mõne muu muusikastiili tulihingeline pooldaja, siis SIIT leiad kõik sel suvel toimuvad suuremad festivalid Euroopas. Hoiatus! Valik on väga lai. Üks on aga kindel – mõni neist langeb kindlasti just Sinu puhkuse ajale ning oskusliku ja varajase planeerimise tulemusena või saada ühe (või mitme) meeldejääva kogemuse võrra rikkamaks!

_________________

Allikad:

  • Forbes.com
  • Invasionmag
  • festivalide kodulehed

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *